Hit enter after type your search item

Çubuk Gölü Tanıtım Yazısı

Merhaba arkadaşlar, bu makalemizde sizlere Çubuk gölü hakkında en güncel ve doğru bilgileri sizlere vereceğiz. Çubuk gölü nerededir ve oraya nasıl gidilir? sorularının cevabını burada bulabileceksiniz. Gölde restoran, otopark, tuvalet, mesire alanı gibi imkanlar var mı? Sorularının cevaplarını bu makaleyi okuyarak bulabilir siniz.

çubuk gölü
Çubuk gölü

Önce çubuk gölünü tanıyalım

Çubuk Gölü, Bolu iline bağlı Göynük ilçesinde bulunan bir Krater gölüdür. Göynük ilçesinin 11 kilometre kuzeyindedir. Doğusundaki Dağlar Davlumbaz Yaylasının devamı niteliğindedir. Çubuk Gölü’nün güneyinde Çubuk köyü bulunmaktadır. Köy çok şirin ve bir o kadarda bakir kalmış bir Anadolu köyüdür. Etrafı çok güzel çam ormanlarıyla kaplıdır. Burada yaşayan halk çiftçilik, balıkçılık ve yakın civarlardaki tavuk çiftliklerinde işçilik yaparak hayatlarını geçirirler. Bu yemyeşil alanlarla kaplı Çubuk Gölü 15 hektar genişliğinde ve ortalama 13 metre derinliğindedir. Göl ve çevresindeki köyler bazı dönemler dizi ve film çekimlerinde kullanılmıştır ve bu dönemde Göl çevresinde yapılan yel değirmenleri hala burada bulunmaktadır. Bu yel değirmenleri fotoğrafçılar için inanılmaz manzaralar sunmaktadır.

Çubuk Gölü yapılabilecek sosyal etkinlikler nelerdir?

Göynük ilçe merkezinin kuzeydoğusunda Gölbaşı Yaylası’ndan güneye doğru akan Çubuk Deresi’nin Vadisi’nde yer alan bu göl Kayabaşı tepesinden inen bir heyelanın genişleyen Vadiyi kapatması sonucu oluşmuştur. Bu heyelan esnasında can kaybı olmamıştır. Yandere ve küçük kaynaklarla beslenen Gölün ayağını Çubuk Deresi oluşturmaktadır. Gölde aynalı sazan, kefal, tatlı su turnası gibi balıklar bulunmaktadır. Yazları serin ve rüzgârlı yapısı ile kampçıların göl kenarında ferah bir şekilde kamp yapmaları imkânı bulunmaktadır.

Göl Makalelerin devamı için sitemizi beğenin.

Çubuk gölü Türkiye’nin en güzel göllerinden biridir. Doğal temiz serin ve kamp yapmak isteyenler için ideal bir yerdir Ayrıca gölün çevresini bisikletle de turlaya bilirsiniz. Avlanmak isteyen avcıların karşısına çevrede yaban domuzu, tilki, tavşan çıkabilir. Av belgenizin olması ve tüfeğinizin ruhsatlı olması gerekmektedir.

Ayrıca Çubuk gölü imkanı olanlar için wakebord, tekne turları, tüplü dalış ve kano yapmak için mükemmel bir yerdir. Bir çok güzelliklerle dolu ülkemizi acaba nekadar biliyoruz ve gezme imkanımız bulunuyor. Eğer ülkemizdeki diğer güzelliklerden haberdar olmak istiyorsanız sitemizi takip edin.

Diğer göller makalesi için tıklayın.

  • Facebook
  • Twitter
This div height required for enabling the sticky sidebar